Uveitis u dzieci: Adam

Mój syn zaczął chorowac 2 lata temu. Na poczatku dostawał antybiotyk , steryd i Metypred i krople do oczu (ogromne, niepotrzebne ilości) Zapalenie mijało ale nawracało w ciagu kilku tygodni.Antybiotyku nawet nie skomentuję bo podawanie go świadczy o wiedzy medycznej lekarza.Jak mozna leczyć zapalenie antybiotykiem?
Pewnego razu a było to wiosną 2011 roku syn znowu zachorował. Trafiłam do przemiłej lekarki w moim mieście, która powiedziała, ze ona z tym sobie nie poradzi i radzi mi jechac do WEISS KLINIK w Chorzowie do Pani dr.nauk med Ewy Nity. Pani doktor powiedziała wprost- tylko w Heidelbergu zrobią odpowiednie badania i zajmą sie tym zapaleniem tak jak nalezy.I miała rację.To fantastyczna kobieta. Przemiła i kompetentna.

Pierwsza wizyta w Heidelbergu miała miejsce rok temu we wrześniu. Wcześniej aby się na wizytę umówić zadzwoniłam do International Office w Heidelbergu – +49 (0)6221566243 international.office@uni-med-heidelberg.de i tam poinformowłam, ze chcę sie spotkac w sprawie zapalenia błony naczyniowej oka odcinka przedniego.
Poinformowano mnie, że nalezy najpierw uiścić opłatę 1000 EUR wówczas wybiorą dla nas temin.
Pierwsza wizyta była we wrześniu rok temu. Dwóch okulistów zbadało syna, miał juz poczatki kolejnego zapalenia. Zlecili szereg badań wg ich panelu w skład których wchodziły badania ogóle jak i sczezgółowe np badanie na ANA SCREEN i gen HLA B27. Zlecono przymowanie kropli do oka Infalmerian Forte ( prednisolum)5 mg 5 razy dziennie przez 3 dni, następnie dawka była zmniejszana aż do 2 kropli dziennie. Kolejna wizyta byla w styczniu. Oko było spokojne, był badany przez dwóch okulistów i syn zacząl dostawać jedną kroplę dziennie. Kolejna wizyta była w kwietniu. Wówczas była rozmowa i badanie przez pediatrę i okulistów. Dawka została zmniejszona do 1 kropli co dwa dni. Kolejna wizyta była w tamtym miesiącu i przez obawę , że jeśli lek odstawią zapalenie nawróci, zdecydowano aby kontynuowac leczenie do 1 kropli co dwa dni aż do stycznia 2013 r. kiedy to bedzie miała imejsce kolejna wizyta.
Leczenie kosztuje słono- niestety.Do dziś wydałam juz na samo leczenie 2500 Eur + benzyna aby tam dojechac (lotnisko jest daleko) + hotel itp Syn nie jest szpikowany sterydami doustnymi wywołujacymi problemy zdrowotne. Dostaje niewielkie dawki sterydów do oka, które są niegrozne ze względu na niska dawkę. Ile to jeszcze potrwa? Nie wiem. Wiem, że jest to choroba immunologiczna a przyczyny jak dotąd nie znaleziono. Syn nie ma i nigdy nie miał zapalenia stawów a wszelkie badania wykluczały wszystkie choroby, które tą chorobę wywołują. Zdaję sobie sprawę, że przyczyna moze nigdy nie zostac poznana. Zastanawiam sie nad konsultacją u immunologa, może jednak przyczynę odnajdę:)

Historia 12-letniego Adama pisana przez jego mamę Ewę 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s